Şifremi Unuttum
Arama
 
 
Editörden
Skip Navigation LinksAna Sayfa > Editör
Editörden Notlar

Hafif ye, sık sık ye!
Son yıllarda trendler ve bilimsel veriler, günlük kalori ve kilo kontrolü için beslenme alışkanlıklarımıza ara öğünleri eklememiz gerektiğini vurguluyor.
Annelerimizin bizi büyütürken söylediği “Aralarda yemek iyi değildir” sözü artık geçerliliğini yitiriyor. Çünkü öğün aralarında bir şey yenilmeyen uzun saatler sonunda açlığın etkisiyle bol kalorili yemekleri tüketmek, uzun vadede, kilo alınmasına neden oluyor. Uzun süre aç kaldığımızda ister istemez yemek porsiyonlarını çoğaltıp, metabolizmamızın yavaşlamasına sebep oluyoruz. Oysa öğün aralarına küçük miktarlarda hafif besinler eklediğimizde iştahımızı kontrol altına alabiliyoruz. Bu yeni dengeli beslenme tarzını benimsemek için uzmanlar günde 3 yerine, 6 öğün tüketmeyi yani ana öğünlere ara öğünler eklemeyi öneriyor.

Mavi Yeşil ile hafif ye, hafif yaşa!
Hafif ve sık aralıklar ile besin tüketiminin bilinçli olarak benimsenmesi; bu şekilde beslenmenin yaşam tarzına dönüştürülmesi ‘kaliteli bir hayat sürmek’ için büyük önem taşıyor. Bu yeni dengeli beslenme ve yaşam tarzına uygun olarak; öğünler arasında hafif ürünlerin tüketilmesi, açlığı bastırılmasına destek olduğu gibi ana öğünlerdeki porsiyonların küçülmesine de yardımcı olur. Böylece ideal kilo korunuyor hatta bu yöntem, kilo vermeye bile yardımcı oluyor.
Mavi Yeşil’in bol çeşitli, hafif ve lezzetli ürün seçenekleri ile siz de sık aralıklar ile az yiyerek

HAFİFLİĞİN TADINI ÇIKARABİLİRSİNİZ!

  Yazdır Arkadaşına Öner
Uzmanlar Ne Diyor Hafif Ye Hafif Yaşa Mavi Yeşil Sıkça Sorulan Sorular

Kullanım Koşulları Gizlilik Bildirimi Site Haritası İletişim Kampanya Katılım Koşulları
 
Ülker Logo
RSS