Şifremi Unuttum
Arama
 
Uzman

Uzman
  Ofis'te Mavi Yeşil   Geri
   
 
İşe yarayan, pratik önerilerİş yaşamınız ne kadar yoğun olursa olsun, işyerinizde de fit ve sağlıklı olabilir; inceliğinizi korumaya devam edebilirsiniz...

İŞE YARAYAN, PRATİK ÖNERİLER

İş yaşamınız ne kadar yoğun olursa olsun, işyerinizde de fit ve sağlıklı olabilir; inceliğinizi korumaya devam edebilirsiniz.

İşte uygulamanız gereken püf noktaları:

1. Günde üç büyük öğün yemek yerine; 5-6 küçük öğün tercih edin. İşin püf noktası, her zaman aldığınız kalori miktarını artırmamak ve aldığınız kaloriyi gün boyunca dengeli bir biçimde dağıtmaktır. Böylece günlük kaloriniz dengeleneceği için hiçbir zaman kurt gibi acıkmayacak, aşırı yemek yemenin önüne geçebileceksiniz. Ayrıca metabolizmanızın hızı düşmeyecek, böylece vücudunuz yağ tutmayacaktır.

2. Çalışma masanızda ve arabanızın bagajında, her zaman ekstra su şişesi rezervi bulundurun ve günde en az 2 litre su içmeyi unutmayın.

3. Ofiste, birinin doğum günü olduğunda, size sunulan pasta ve bütün diğer kalorili yiyecekleri yemek zorunda değilsiniz. Doğum günü olan kişiyi tebrik edin ama pasta yerine şekersiz sütlü bir çikolata yiyin. Bu sayede almanız gereken günlük kalori miktarını aşmamış olursunuz.

4. Öğle yemeğinizi, iş yerinize giderken yanınızda götürün; böylece hem ne yediğinizi bilir hem de tasarruf etmiş olursunuz! İçinde hijyenik, evde hazırlanmış malzemeler bulunan sandviç ve salata çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. Sandviç ya da salatanızı hazırlarken, yoğurt, humus, katı yumurta ve çiğ sebzeler kullanabilirsiniz.

5. Dolabınızı ve buzdolabınızı, gün içinde atıştırabileceğiniz farklı farklı yiyeceklerle doldurun. Örneğin; lifli, keten tohumlu, tarçınlı bisküviler, light yoğurtlar, kepekli light krakerler, kuru meyveler gibi…

6. Eğer öğle yemeğinde ağır bir şeyler yemek istemiyorsanız; yoğurt, kraker ve meyve gibi hafif yemekler ile yeterli ve dengeli beslenme mönüleri oluşturabilirsiniz.

Kaynak: Claritas Way, Sağlıklı ve Lezzet Dolu Bir Yaşam, Clara Seren Amram

Başa Dön 
Mavi Yeşil Günlüğüme ekle Yazdır Arkadaşına Öner
Uzmanlar Ne Diyor Hafif Ye Hafif Yaşa Mavi Yeşil Sıkça Sorulan Sorular

Kullanım Koşulları Gizlilik Bildirimi Site Haritası İletişim Kampanya Katılım Koşulları
 
Ülker Logo
RSS