Şifremi Unuttum
Arama
 
Uzman

Uzman
  Hafifletici Gerçekler   Geri
   
 
Görünmez Sandalye Formülüyle Zayıfla!
Günümüzde ideal kilo ‘bel ölçüsü’ ile belirleniyor. “Kilonuzu değil, belinizi ölçün!” uyarısında bulunan Prof. Dr. Mehmet Öz, kendisinin de uyguladığı basit ama çok etkili ‘Görünmez Sandalye’ formülü ile belinizi inceltebileceğinizi söylüyor...
GÖRÜNMEZ SANDALYE FORMÜLÜ İLE ZAYIFLAMA

Günümüzde ideal kilo ‘bel ölçüsü’ ile ölçülüyor. “Kilonuzu değil, belinizi ölçün!” uyarısında bulunan Prof. Dr. Mehmet Öz, kendisinin de uyguladığı basit ama çok etkili ‘Görünmez Sandalye’ formülü ile belinizi inceltebileceğinizi söylüyor.

Prof. Dr. Mehmet Öz'ün formülü: Görünmez Sandalye
Birçoğumuz kilolara kafamızı takarız ama aslında önemli olan bel ölçüsüdür. Çünkü bel ölçünüz genel sağlığınız açısından en iyi ve tek göstergedir. Bel ölçüsü kontrolü programının işe yaraması için ne kadar çok yediğinizi veya yemediğinizi asla düşünmeyeceğiniz pratik bir plana ihtiyacınız var. Sizi, egzersizin bir parçası olan, son derece basit ama bir o kadar da etkili bir egzersizle tanıştırıyorum. ‘Görünmez Sandalye’ adını verdiğim bu egzersizi herkes yapabilir. Bu egzersiz basit ve çok etkili olup, bütün bacağı güçlendirir.

Görünmez Sandalye formülünü uygulamanız için
Sırtınızı bir duvara dayayarak sandalyeye oturur gibi havada oturun (sandalye olmadan!) ve avuçlarınızı dizlerinize dayayın. (İdeal olarak, birkaç santim altınıza bir tabure koyun; böylece çalışmanız bittiğinde ona tutunabilir veya doğruca oturabilirsiniz.)
Topuklarınızı dizlerinizin tam altında, 90 derecelik açıyla tutun; bu aşamada omuzlarınız arkaya kıvrılmalı, başınız ise duvara dayanmalıdır. Bu şekilde olabildiğince uzun süre durun ve her seferinde süreyi 2 dakika artırmaya çalışın.

Yüzünüz gevşek ve nefesiniz düzgün olmalıdır.

Bel çevresinin genişlemesinin sakıncaları
Bel çevresi büyük olan kişilerde omentum yağ perdesi büyümeye başlar; bu durumun yaratabileceği sakıncalar ise şunlardır:

Böbreklere baskı artabilir.

Tansiyon yükselebilir.

Karaciğer zehirlenebilir.

Kolesterol yükselebilir.

İnsülin bloke edilerek, şeker hastalığı ortaya çıkabilir.

Safra taşı oluşabilir.

Kaynak: Prof. Dr. Mehmet Öz - "SİZ Diyettesiniz" kitabı

Başa dön 
Mavi Yeşil Günlüğüme ekle Yazdır Arkadaşına Öner
Uzmanlar Ne Diyor Hafif Ye Hafif Yaşa Mavi Yeşil Sıkça Sorulan Sorular

Kullanım Koşulları Gizlilik Bildirimi Site Haritası İletişim Kampanya Katılım Koşulları
 
Ülker Logo
RSS