Şifremi Unuttum
Arama
 
Uzman

Uzman
  Hafifletici Gerçekler   Geri
   
 
Süt ve Süt Ürünlerinin Kilo Kaybetmeye Etkileri Yakın zamanlarda oluşturulan yeni bir teori, süt ve fazla kilo alımı (obezite) arasındaki ilişki biyokimyasal olarak açıklıyor.

Süt ve Süt Ürünlerinin Kilo Kaybetmeye Etkileri

Yakın zamanlarda oluşturulan yeni bir teori, süt ve fazla kilo alımı (obezite) arasındaki ilişki biyokimyasal olarak açıklıyor.

Uzmanlar, kalsiyumun vücut ağırlığı denetimi konusunda etkin olduğuna yönelik bilimsel veriler olduğunu belirtiyor. Süt tüketimi, yani kalsiyumun sütten alınması; vücut ağırlığı denetimini olumlu yönde etkiliyor. ABD’li uzmanlar da şişman bireylerin diyetlerine süt ve süt ürünleri eklenip, kalsiyum düzeyi yükseltildiği zaman zayıflamanın etkin olduğunu açıklıyor. Kalsiyum desteği verilerek yapılan çalışmalarda kilo kaybının etkin olduğu gösteriliyor. Diyette alınan kalsiyum, sindirimi sırasında oluşan yağ asitlerinin emilimini etkiliyor veya sindirilen yağ miktarını azaltarak enerji alımını dolaylı olarak azaltıyor. Bu nedenle yeni ortaya konan bu yeni teoriye göre; obezite tedavisinde doku azaltmak temel hedef olduğu için süt ve ürünlerinin tüketimi ile alınan kalsiyum spesifik olarak önem kazanıyor.

Kaynak: Uzman Diyetisyen Reyhan Nergiz Ünal - Prof. Dr. H. Tanju Besler 
Mavi Yeşil Günlüğüme ekle Yazdır Arkadaşına Öner
Uzmanlar Ne Diyor Hafif Ye Hafif Yaşa Mavi Yeşil Sıkça Sorulan Sorular

Kullanım Koşulları Gizlilik Bildirimi Site Haritası İletişim Kampanya Katılım Koşulları
 
Ülker Logo
RSS